جستجو:  
تاریخ: 05 خرداد, 1396
        

آخرین اخبار

01
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی- ورزشی باریج اسانس کاشان، حجت الاسلام امرالله گیوی نهاوندی، کارشناس و محقق صدا و سیما، عصر شنبه در دومین همایش بزرگ خانواده باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان در تالار ارشاد کاشان با تأکید بر شیرین سازی زندگی در خانواده گفت: اگر خانواده زندگی  شیرینی داشته باشند فرزندانی‌که در این خانواده تربیت می شوند پدران و مادران موفق آینده کشور خواهند بود.

 وی با اظهار تأسف از اینکه زندگی های امروز تلخ است، گفت: اکثر خانواده ها درایران زندگی شیرینی ندارند از این رو طرحی را به نام شیرین سازی زندگی ارائه کرده ام که دارای چندین پیام است.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی افزایش‌ آمارطلاق در جامعه را یکی از دلایل تلخی زندگی‌خانواده دانست و افزود: از هر یکصد ازدواج انجام شده در کشور 27 ازدواج به طلاق منجر می شود ضمن این که در استان ها وضعیت بدتر از آمار کلی کشور است.

 به گفته وی در استان البرز از هریکصد ازدواج، 33 ازدواج منجر به طلاق می شود، در استان تهران از هر یکصد ازدواج، 38 ازدواج منجر به طلاق می شود، در شهر تهران از هر یکصد ازدواج، 44 ازدواج منجر به طلاق می شود، در شهر کرج از هر یکصد ازدواج، 45 ازدواج منجر به طلاق می شود و در شمیرانات از هر یکصد ازدواج 57 ازدواج منجر به طلاق می شود.

این کارشناس و محقق صدا و سیما با اشاره به این که درکشور فرانسه از هریکصد ازدواج، 50 ازدواج منجر به طلاق می شود و در روسیه از هر یکصد ازدواج، 50 ازدواج منجر به طلاق می شود یاد آورشد: با وضعیت کنونی شمیرانات قهرمان طلاق در دنیا است.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی افزود: وقتی زندگی ها شیرین نیست منجر به طلاق و جدایی می شود و هیچ دختر و پسری نیست که وقتی ازدواج می‌کنند در ذهن شان نیز خطور نمی کند که ممکن است یک روزی از یکدیگر جدا شوند.

عدم شادی و نشاط در خانواده منجر به طلاق می شود

وی با اشاره به این که عدم شادی و نشاط در خانواده که منجر به طلاق زن و شوهر می شود اولین پیام شیرین سازی  زندگی است گفت: می شود شیرین زندگی کرد  دومین پیام شیرین سازی خانواده و سومین پیام شیرین سازی زندگی این است که زن و شوهر برای شیرین سازی زندگی باید با کمک یکدیگر زندگی را برای خودشان  شیرین کنند.

 وی افزود: برای داشتن یک زندگی شیرین و تربیت فرزندان صالح خوب در چنین زندگی باید اصول شیرین سازی زندگی را در محیط خانواده رعایت کنند.

 این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه در ادامه با تأکید بر اینکه برای شیرین سازی زندگی باید تابع اصولی و رعایت اصولی بود گفت: اصل اول شیرین سازی زندگی اصل مهم احترام متقابل زن و شوهر به یکدیگر است.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی از محبت متقابل به عنوان اصل دوم شیرین سازی زندگی زن و شوهر دانست و افزود: زن و شوهر باید دائم به یکدیگر محبت کنند اما متأسفانه بسیاری از خانه ها و خانواده ها محبت در بین آنها به کلی از بین رفته است و زن و شوهر احساس می‌کنند دو نفر دشمن درکنار یکدیگر قرارگرفته اند و این در حالی است که زن و شوهر از نگاه اسلام عاشق و معشوقی هستند که در کنار یکدیگر قرارگرفته اند.

به گفته وی به هر میزان که از مهر و محبت بین زن و شوهر کاسته شود به همان میزان از شیرینی زندگی زن و شوهرکاسته می شود و به همان میزان از زندگی اسلامی و سبک اسلامی بی بهره می شوند.

 برخی از روابط بین شوهر روابط عاشقانه نیست روابط ظالمانه است

وی با اشاره به اینکه برخی از روابط بین زن و شوهر روابط عاشقانه نیست و روابط ظالمانه است افزود: امروز در برخی از زندگی ها زن به شوهر ظلم می کند و از آن طرف شوهر به زن ظلم می‌کند و در نتیجه هر دو به فرزندان خود ظلم می‌کنند و بچه ها نیز به پدر و مادر ظلم می‌کنند چون فضایی که زن و شوهر به وجود آورده اند یک فضای اسلامی و انسانی نیست.

 حجت الاسلام گیوی نهاوندی یکی از راههای برون رفت از چنین وضعیتی را برگشت به فضای اسلامی و انسانی و محبت دائم زن و شوهر نسبت به یکدیگر دانست و افزود: ابراز محبت زن و شوهر با سه شیوه محبت گفتاری، محبت رفتاری و محبت نوشتاری امکان پذیر است.

 وی در ادامه با اظهار تأسف از این که افراد در اظهار محبت به یکدیگر کم کاری می کنند یاد آورشد: بیان کلمات محبت آمیز از سوی شوهر چقدر بیشتر باشد محبت زن نسبت به شوهر بیشتر می شود و کلمات محبت آمیز هیچگاه برای زن تکراری نیست و احساس خستگی نمی کند.

 کارشناس و محقق صدا و سیما همچنین با اشاره به حدیثی از پیامبراکرم(ص) گفت: وقتی مردی نسبت به همسرش اظهار محبت می‌کند، محبت مرد چنان شیرینی در ذهن زن ایجاد می کند که تا ابد محبت مرد از ذهن و کام زن خارج نمی شود.

 حجت الاسلام گیوی نهاوندی گفت: امروز در اروپا این دستور پیامبراکرم(ص) عمل می شود اما ما امت پیامبراکرم(ص) معتقدیم زن باید خودش محبت مرد را درک کند و لازم نیست به زبان گفته شود در حالیکه زن باید ابراز محبت مرد را از گوش بشنود.

 به گفته وی، زن و شوهر باید مقابل فرزندان خود نسبت به یکدیگر اظهار محبت کنند در حالیکه محبت زن و شوهر در غیاب فرزندان است اما دعواهای آنها مقابل فرزندان است.

این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه تأکید کرد: زندگی یک هنر است و زن و شوهر باید این هنر را داشته باشند تا آن را تمرین کنند تا زندگی آنها شیرین شود.

 در انتهای برنامه سرکار خانم حسیبی مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورشی باریج اسانس کاشان به قید قرعه هدایایی به رسم یادبود به سه نفر از خانواده های شرکت کننده در این مراسم اهدا کردند. همچنین خانم احمدی نماینده امور زنان فرمانداری کاشان نیز در این مراسم حضور داشتند.

 

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |
گزارش تصویری

عکس: هجدمین سالگرد تاسیس گروه کوهنوردی بانوان کرکس
 

دانشنامه آنلاین

مجموعه از راهنماهای آنلاین در خصوص باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس
 

 تاریخچه باشگاه والیبال

تاریخچه باشگاه والیبال آقایان / بانوان و آکادمی باریج اسانس
 

باشگاه هوادارن باریج اسانس

انجمن های تخصصی هواداران باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان
 

گزارشات و اخبار

مجموعه اخبار و گزارشات و رویدادهای مرتبط ورزشی
Terms of Use   |  Privacy Policy   |  SiteMap
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تیم توسعه و پشتیبانی باریج اسانس محفوظ می باشد.